Plastové shozy na prádlo

Shozy prádla pro rodinné domky

Provedení shozů PLASTFALL

Těleso shozu je tvořeno tubusem, tj. kruhovým potrubím o průměru min. 315mm, čtvercovým, o rozměru min. 315x315mm, na které navazuje odbočka, nebo odbočky (ve vícepatrovém provedení) s vhozovými vyklápěcími dvířky. Prádlo se vhozem pohybuje samospádem vlastní vahou. Následně je pak ve sklepě zachytáváno do připravené sběrné komory ( vak, koš, přepravní vozík ), který je umístěn v prostoru poblíž pračky. Na požádání lze vyrobit i shozy s jinými rozměry průřezu potrubí např. 350mm, nebo 400 mm. Případnou nesouosost tělesa shozu v jednotlivých podlažích lze snadno řešit „ohnutím tělesa“ pomocí kolen s různým stupněm radiusu. Těleso shozu je ukotveno pomocí základových patic k podkladnímu betonu v jednotlivých podlažích, realizace tělesa je tedy nejvýhodnější ve fázi „hrubých podlah“. Montáž tělesa ve vícepatrovém provedení vzhledem k obtížnosti nejlépe provede naše firma. Těleso shozu v jednopatrovém provedené je možno nainstalovat i svépomocí. Montáž dvířek se většinou provádí při kompletaci stavby, kdy již má zákazník představu o designovém provedení místnosti, kde jsou dvířka shozu umístěna.

Vhozová dvířka spolu s rámečkem jsou dodávány dle architektonického řešení stavby. Lze je také přizpůsobit jakémukoli designu Vaší koupelny či jiné místnosti. Dvířka mohou být vyrobena v provedení bílé lamino (základní provedení), nebo veškeré designy dřeva. Případně lakovaná v jakémkoliv odstínu barvy vzorkovníku RAL, případně vypodobena tak aby byla totožná třeba s Vaším koupelnovým nábytkem. Jsou opatřena plynovými otevírači - náš patent, které zaručují snadné a ladné otevírání, jejich fixaci v otevřené poloze a je možno je doplnit zámečkem na uzamčení v provedení dozickém nebo FAB (třeba jako ochrana před úrazem malých dětí), případně elektromagnetickým zámkem ovládaným kódovací číselnou klávesnicí.

Otevírací úchytky dvířek je možno objednat dle našeho vzorkovníku, nebo dle individuálního přání zákazníka. Rámeček samozřejmě barevně ladí s barvou a materiálem dvířek. Konstrukce shozu a jeho tvar vždy respektují dispozici a požadavky stavby – tj. shoz bude vyroben přímo Vám a na míru.

Při žádosti o cenovou nabídku nutno upřesnit rozměry dle schematu a výšku záchytného koše. Rovněž je důležitý rozměr T1 a T2, tedy tloušťky příček a stropů TS1 a TS2 – zde je schéma jednopatrové provedení ke stažení ( doc, pdf ), zde je schéma vícepatrové provedení ( doc, pdf ).

V případě realizace, zejména u shozu ve vícepatrové variantě provedeme zaměření fyzicky přímo ve Vašem objektu, samozřejmě zdarma, taktéž bude provedena ústní konzultace, tak, aby Vaše spokojenost s provedením výrobku byla maximální.

Provedení dvířek shozů na prádlo

Barva dle RAL

Detail dvířek shozu na prádlo

Bílá barva

Detail dvířek shozu na prádlo

Barvy dřeva

Detail dvířek shozu na prádlo

Nerez

Detail dvířek shozu na prádlo

Vodorovná montáž

Detail dvířek shozu na prádlo
 

Provední úchytek dvířek

 

Provedení tělesa shozu - příklad